tedarikçi değerlendirme

Çok sayıda tedarikçi ile çalışmak durumundasınız. Mevcut tedarikçilerinizin hizmet kalitelerini ve kriterlerinize uygunluğunu periyodik olarak değerlendirmeniz gerekiyor. Bunun yanında ise sürekli olarak yeni tedarikçi adaylarınız var ve bu başlı başına bir iş.

Üstelik seçimlerinizi objektif kriterlere göre yapmaz ve doğru seçimler yapmazsanız firmanız zaman ve daha önemlisi itibar kaybedebilir.

O zaman yeni tedarikçi edinme ve mevcut tedarikçilerinizi objektif kriterlere göre değerlendirmeniz için size bir yardımcı gerekir.

Tedarikçi Değerlendirme Süreçleri

ISODECK tedarikçi değerlendirme süreçleri tam aradığınız çözümler olabilir. Tüm diğer süreçler gibi, bu süreçler de dilediğiniz gibi esneyebilir ve genişleyebilir.

Örnek Tedarikçi Değerlendirme Süreci

Bu süreç içinde her bir tedarikçi adayı için bir süreç başlatılır.

  1. Tedarikçinin yanıtlamasını istediğiniz soruları sektörüne göre önceden hazırlanmış olan soru havuzundan seçerek alırsınız.
  2. Soruları verilen cevaplara göre koşullu olarak zincirleyebilirsiniz.
  3. Tedarikçinin sağlamasını istediğiniz belge türlerini belirlersiniz.
  4. Sorular hazırsa, Isodeck üzerinden tedarikçiye bir davet e-postası iletirsiniz.
  5. E-posta yı alan tedarikçi, metin içinde yer alan bağlantı ile ilgili anket formuna ulaşır. Cevaplarını verir, belgelerini yükler.
  6. Form tamamlanınca ilgili süreç üzerinde durum değişir ve değerlendirme başlar.
  7. Eksikler varsa tedarikçiden tamamlanması istenir, yoksa kabul edilir.
  8. Sorulara verilen yanıtlara göre puan hesabı yapılır ve objektif bir seçim veya değerlendirme için elimizde güvenilir veri oluşur.

MORIDUM Süreç Editörü sayesinde, bu süreç adımları kolaylıkla çeşitlendirilebilir ve özelleştirilebilir.

Değerlendirme Planı Oluşturmak

Çalışılmakta olan tedarikçilerin hizmet kalitelerinin düzenli olarak kontrol edilmesi istenirse Isodeck üzerinden bir Değerlendirme planı oluşturmak mümkündür. Bu plan sayesinde değerlendirmelerin unutulmadan, öngörülen zamanda yapılmasını sistem size hatırlatacak ve ilgili süreçlerin otomatik olarak açılmasını sağlayacaktır.

Tedarikçi Değerlendirme süreçlerini, ISO 27001 Kalite süreçleri beraberinde veya ayrı olarak temin edebilirsiniz.