iso 27001 kalite süreç yönetimi
iso 27001 kalite süreç yönetimi

ISO 27001 Kalite Yönetim Süreçleri

ISODECK başta ISO 27001 ve ISO 9001 olmak üzere tüm ISO standartlarının kalite süreçlerini yürütmek için tasarlanmıştır.

ISODECK Belgelendirme aşamasına destek sağlar

ISO 9001, ISO 27001 veya diğer ISO belgesi almak istiyorsunuz. ISODECK kalite kavramlarına uyum sağlamanızı kolaylaştırır ve belgelendirme sürecinizi hızlandırır. Kalite sisteminizi daha en başından doğru kurmuş olursunuz.

Bir danışman eşliğinde ISO kalite belgesi edinme çalışmaları başlatıldığında; yoğun bir bilgi bombardımanı başlayacak demektir.

Eğitimler, workshoplar ve beraberinde gelen, kurumunuzun ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş onlarca, yüzlerce belge.

ISO danışmanınız, bu süreç içinde sizin bir EBYS sistemine sahip olmanızı tercih eder. Eğer yoksa o zaman, BGYS politikaları, prosedürleri, formlar, analizler ve diğer çok sayıda belge, BGYS grubu ve danışman arasında E-posta ile paylaşılır.

ISODECK Belge alındıktan sonra süreçleri yönetir

Süreçler tanımlanıp, belge edinildikten sonra, sıra süreçlerin yürütülmesine gelir.

ISODECK, hem dönüşüm sürecinde hem de sonrasında ihtiyaç duyabileceğin gerekli araçları sağlar.

  1. Referans dokümanlar, Politikalar, Prosedürler ve Görev tanımları gibi Kalite dokümanlarını düzenlemek, versiyonlamak ve yayınlamak için araçlar
  2. Tanımlı süreçleri yürütmek için süreç platformu ve hazır tanımlı süreçler
ISODECK 27001 Kalite Süreç Listesi

ISO 27001 / 9001 / .. Süreçleri

ISO süreçleri sadece belge alıncaya kadar değil, kesintisiz devam etmesi gereken süreçlerdir. O nedenle belge alındıktan sonra edinilmiş olan birikimin korunması ve gerekli denetimlerin periyodik olarak yapılması söz konusudur.

ISODECK ister belgelendirme başlangıcından itibaren isterse de belge alındıktan sonra firmanın bilgi güvenliği çalışmalarını aksatmadan yürütmenize yardımcı olacaktır.

Risk Analizi ile başlayın, sonra Risk Azaltma Planı Yapın

ISODECK, kalite yönetiminin ortaya koyduğu tüm kavramları destekleyen süreçler sağlar. Risklerinizi belirleyin sonra onlarla nasıl mücadele edeceğinizi planlayın.

Yıllık Tatbikat, Tetkik, Bakım planları yapın, zamanı gelince ISODECK size planlanmış faaliyetleri hatırlatsın.

Bakım planları yapın, sonra plana bağlı kalın, sonuçları puanlayın.

Personel işe alımlarında veya tedarikçi seçimlerinde objektif olmak için kriterlerinizi belirleyin, adaylarınızı bu kriterlere göre değerlendirin.

Personel için Oryantasyon ve Eğitim planları yapın, eğitimlerinizi, katılımcıları takip edin, başarı oranlarını izleyin.

Önemli konularda “Şimdi ne yapıyorduk?” dememek için belirlediğiniz prosedürleri fonksiyonel süreçlere dönüştürün. ISODECK takip etsin.

Belge Yönetim Sistemi

Kalite Sistemleri çok sayıda belge ve versiyon yönetimi demektir. Sağlam bir EBYS alt yapısı olmayan sistemler çok fazla dikkat ve insan gücü gerektirir.

ISODECK TS13298 (TSE Elektronik Belge Yönetim Sistemi Standardı) belgesine sahip bir EBYS dir. Bu sayede kalite belgelerini indir/düzenle/yükle yapmadan doğrudan web tabanlı olarak düzenleyebilir, versiyonlayabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Kalite sistemi çözümlerini kıyaslanırken bu konuya özellikle dikkat edilmelidir.

Size özel ISO Süreçleri

ISODECK içinde onlarca kullanıma hazır ISO süreci yer almaktadır. Bununla beraber her işletmenin kendisine özel duyarlılıkları olabilir. Bazı ISO süreçleri mevcut hali ile kullanılabilirken, diğerleri ihtiyaçlar doğrultusunda özelleştirilmek istenebilir.

Bu durumda ISODECK son derece hızlı bir şekilde ihtiyaçlara uyum sağlayacaktır. İlave alanlar, ilave belgeler, ilave onay noktaları veya ERP entegrasyonları mümkündür.

taksimdanismanlik.com & isodeck.com İş Birliği

Belgelendirme sürecini ve sonrasını “Taksim Danışmanlık” Firmasının deneyimli eğitmenlerinin gözetiminde ve Isodeck bulut platfomunun konforunda verimli bir şekilde yürütebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için

Taksim Danışmanlık sitesini ziyaret edin.

Bunu paylaşın: