KEP – Kayıtlı Elektronik Posta hayatımıza gireli yaklaşık 10 yıl oluyor.

Bize sağladığı en büyük kolaylık; kişi veya kurumlar ile yazışmalarınızın yasal geçerliliği olan deliller ile güvenceye alınması, inkâr edilemez bir statü kazanmasıdır.

Daha önce %100 oranda hukuku geçerliliği olsun diye noter aracılığı ile yaptığın tüm yazışmalar veya bildirimler için artık KEP i kullanabilirsin.

Hızlı, Pratik, Ekonomik ve Yasal.

Peki Neye ihtiyacın var?

  1. Elektronik veya Mobil İmza
  2. Gönderim ve Alım yapabileceğin bir KEP hesabı

Bunlara sahip olduğunda başlangıçta bir süre zorluk çeksen de bir yazışma hazırlayabilir, E-İmza ile imzalayabilir ve bir KEP hizmet sağlayıcı uygulaması üzerinden gönderebilirsin.

Gerçi kullanılan program sayısı, işlem adımı sayısı ve harcanan zaman az sayılmaz ama yine de Noterde harcanan zaman ve para ile kıyaslanmaz bile.

ISODECK ile daha da kolay

ISODECK in bütünleşik yapısı tüm bu işlemleri çok daha kolay ve hızlı yapabilmene olanak verecektir.

Örneğin ..

  • Hazır bir belgen var ise hemen gönderebilirsin
  • Sana KEP üzerinden gönderilmiş bir ileti var ise, onu sisteme çekip, cevap yazışması düzenleyebilir, elektronik imzalayabilir ve KEP üzerinden gönderebilirsin.
  • Sana gönderilmiş olan bir UETS tebligatı ver ise onu sisteme çekip, cevap yazışması düzenleyebilir, elektronik imzalayabilir ve KEP üzerinden gönderebilirsin.
  • ISODECK üzerinden bir şablon yazışma düzenleyebilir ve çok sayıdaki alıcı alıcıya göndermek üzere toplu yazışma oluşturabilir, hepsini toplu imzalayabilir ve hepsini toplu olarak KEP üzerinden gönderebilirsin.
  • Kullandığın İK Personel programı ile entegre olarak personeline toplu bildirimleri KEP üzerinden gönderebilirsin. Bu sayede inkar edilemez ve hukuken geçerli bildirimlerini sağlamış olursun.