ISODECK EBYS – Elektronik Belge Yönetim Sistemi, hiç bir kuruluma ve yatırıma ihtiyaç duymaksızın bulut üzerinden tüm kurumsal belgelerinizi yönetmenizi sağlar.

Bugün karar verin, yarın kullanmaya başlayın.

ISODECK Bulut EBYS işletmenizin tüm belgelerini yönetmek, birikiminizi korumak ve iş veriminizi arttırmak için son derece elverişli bir ortamı size kiralama modeli ile sunmaktadır.

ISODECK ile fiziksel belgeler / evraklar taranarak sisteme alınabilir. Yeni yazı ve yazışmalar, sözleşmeler düzenlenip PDF veya EYP oluşturulabilir. E-imza ile imzalanarak KEP üzerinden gönderilebilir ve Evrak sisteminde kaydedilir.

ISODECK EBYS, Dijital dönüşümünüzü zahmetsizce başlatma platformudur.

Isodeck ebys & dijital arşiv
Isodeck ebys & dijital arşiv

ISODECK EBYS

ISODECK, Kamu kurumlarında uzun yıllardır kullanılmakta olan MOBEL YBS nin özel sektörün ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda optimize ve modernize edilmiş versiyonudur.

Tüm modüller bütünüyle Bulut Bilişim (Cloud Computing) için yeniden tasarlanmıştır.

1. EBYS TS 13298 Standardı

TSE TS13298 standardı Kurumlarda üretilen ve/veya üretilmesi muhtemel elektronik dokümanların belge niteliğinin korunabilmesi için gerekli standartlar ile elektronik belgelerin arşivlenmesi ve yönetimine yönelik konuları kapsar.

Kamu kurumlarında hizmet veren Elektronik Belge Yönetimi yazılımları için TS 13298 standardı zorunludur. TS 13298 zorlu ve yüksek maliyetli bir belgedir ve her yıl denetlenir.

ISODECK, TS 13298 belgesine sahip olan MOBEL YBS altyapısını kullanmaktadır.

2. KAMUSM Elektronik imza Uyumluluğu

Firmamız, Elektronik İmzalama işlemlerini için doğrudan kendi çözümlerini kullanmaktadır. ISODECK in alt yapısının oluşturan MOBEL YBS sistemi KAMUSM E-İmza Uyumluluk sertifikasına sahiptir.

KAMUSM tarafından E-İmza Uyum Değerlendirmesi Yapılan Uygulamalar

3. Sektörün en hızlı Elektronik imzası

Toplu imzalama ve KEP üzerinden toplu gönderim zamanını olabilecek en alt düzeye indirmek önemli AR-GE çalışmalarımızdan biri olmuştur.

ISODECK, toplu imzalamada genel kabul gören hızdan yaklaşık 4 kat daha hızlı imzalama ve Kep üzerinden gönderim imkanı sağlayabilmektedir.

Hızlı Toplu İmzalama

4. Dijital ve Fiziksel Evrak Takibi

ISODECK hem dijital hem de fiziksel evrakların kolaylıkla takip edilebilmesi için tasarlanmıştır.

Kolaylıkla indirilerek kurulabilen ISODECK Yerel Servis, elektronik imzalama yanında belge tarama işlemlerini de sorunsuzca desteklemektedir.

Ayrıca yine sadece ISODECK tarafından sağlanan bir özellik olan “Mobil Cihaz Kamerasıyla Belge Taraması” sayesinde bir taracıyı cihazınız olmasa da fiziksel belgelerinizi tarayarak arşivinize yükleyebilirsiniz.

5. Otomatik Türkçe OCR ve Tam Metin Arama

ISODECK, sisteme taranarak yüklenen belgeleri otomatik olarak OCR (Optik Karakter Tanıma) işlemine tabi tutar.

Türkçe karakterlerin de başarılı bir şekilde ayıklanabildiği ve yüksek işlem gücü gerektiren bu işlemler, arka planda ISODECK Ayıklama Sunucuları tarafından yerine getirilir.

Bu sayede tüm arşivinizde yer alan belgeler içinde tam metin araması yapabilirsiniz.

Tam Metin Arama Nedir?

Tam Metin Arama, arama motorlarındakine benzer şekilde yapılan aramalardır. Bu arama yöntemi ile belirlediğiniz kelimeler arşivinizde yer alan tüm belgeler (taranarak yüklenmiş veya ISODECK tarafından üretilmiş) içinde aranır.

6. Gelişkin Yazı Editörü

ISODECK in diğer çözümlere olan önemli farklılıklarından biri de sağladığı gelişkin web tabanlı yazı düzenleme editörüdür.

Web tabanlı olan ISODECK Editörü hiçbir kurulum gerektirmez ve tüm tarayıcılar üzerinden sorunsuzca kullanılabilir.

ISODECK Yazı Editörü

7. EBYS – Google Drive Desteği

ISODECK, kullanıcılarına ister sadece önemli olan, isterse de tüm belgeleri kendi Google Drive hesaplarında saklama imkanı sunmaktadır.

Google Drive Kullanımı

8. Müşteri Bağı Servisi

ISODECK bir bulut uygulama olduğu halde, kurumsal müşterilerine, belgelerini doğrudan kendi sunucularında saklama imkanı sunmaktadır.

Müşteri Bağı Servisi adı verilen bu hizmetin seçilmesi durumunda, Müşteri ağı içine bir sunucuya “ISODECK Customer Link” servisi kurulur ve tüm belgeler doğrudan bu servise iletilir.

Bu özellik sayesinde müşterilerimiz belgelerini diledikleri gibi yedekleyebilir veya kendi BT sistemi içindeki diğer uygulamalar ile paylaşabilirler.

EBYS ne gibi faydalar sağlar?

  1. Kuruma gelen, üretilen ve gönderilen tüm belgeler tek bir sistem altında toplanmış olur
  2. Çalışanların çekmecesinde, dolabında veya kişisel bilgisayarında bulunan ve ihtiyaç anında erişilmesi güç olan belgeler tarih olur
  3. Kurum için bir standart dosya planı oluşturulur
  4. Belgelerin saklama süreleri ve imha planları belirlenir
  5. Kurumda üretilen tüm belgeler kurumsal kimliğe ve şirket politikasına uygun olur
  6. Taranarak sisteme kazandırılan belgelere otomatik olarak OCR (Optik Karakter Tanıma) uygulanır
  7. Tüm belgeler üzerinde tam metin arama yapılabilir
  8. Fiziksel arşiv yönetilebilir. (Oda, dolap, raf)
  9. Belgeler Elektronik İmza ile imzalanabilir
  10. Gelen / Giden Evrak takibi yapılır

Kurumsallaşmada EBYS’nin Önemi

Bunu paylaşın: