Kullanıcı beklentileri söz konusu olduğunda ISODECK in en zorlu görevlerinin başında bilgi güvenliğinin sağlanması ve bu konuda kullanıcısının güvenini kazanmak gelmektedir.

Şunun farkındayız ki, uygulamamız ne kadar yetenekli olursa olsun, kullanıcımıza ihtiyaç duyduğu güveni sağlayamaz isek başarılı olamayacağız.

Bu nedenle kullanıcının kendisi için önemli kabul ettiği verileri kendi ortamımızda saklamak, şifrelenerek saklansa dahi, kullanıcı açısından potansiyel bir risk oluşturacaktır. Çünkü şifrelenen her veri eğer anahtarı sizde ise geri açılabilir demektir.

Bu nedenle ISODECK, inisiyatifin bütünü ile kullanıcının elinde olduğu bir model sunmaktadır.

İster sadece önemli gördüğün belgeleri, istersen tüm belgelerini kendine ait Google Drive hesabında saklayabilirsin.

Hassas Olmayan Kapsam

ISODECK senden hesap adı dışında bir şey talep etmez. Bu bilgi Google tarafından “Hassas Olmayan Kapsam” (Non-sensitive Scope) olarak isimlendirilir.

Nasıl Çalışır?

Çalışma prensibi çok basittir.

Şimdi, ana sayfada sağ tarafta yer alan “Drive a Bağlan” seçeneği ne tıkla… ve mevcut veya yeni açacağın bir Google Drive hesabına bağlan.

Google Drive a ilk bağlanma isteğinde, “isodeck.com, Google Hesabınıza erişim istiyor” başlığı ile yukarıdaki gibi bir sayfa gösterir ve yetki verilir ise bu yetki ile isodeck.com un neleri yapabileceğini açıklar. (Kırmızı dikdörtgen içinde).

İfade şu şekildedir: “Bu uygulamayla kullandığınız belirli Google Drive dosyalarını görme, düzenleme, oluşturma ve silme”.

Mevcut veya yeni Google Drive hesaplarını güvenle kullanabilirsin, çünkü

ISODECK kendi açtığı dosyalarının dışında hiçbir şey göremez.

Bağlantı sağlandığında sana net bir uyarı sağlamak için ISODECK sağ üst köşedeki bilgi alanının arka planı kırımızı renge boyar.

Sağ üst köşe kırmızı olduğu sürece Google Drive hesabına bağlısın demektir.

Çalışma Prensibi çok basittir demiştim. Hangi modülde olursan ol, Sağ üst köşe kırmızı olduğu sürece oluşturduğun tüm belgeler, Google Drive hesabına kaydedilir.

Drive bağlantısını kestiğin zaman ise, ne ISODECK ne de bir başkası, Drive da kayıtlı olan dosyalarına artık erişemez.

Ücretsiz Dene