Online Türkçe OCR

ISODECK Türkçe OCR

ISODECK, sisteme taranarak yüklenen belgeleri otomatik olarak Türkçe OCR (Optik Karakter Tanıma) işlemine tabi tutar.

Türkçe karakterlerin de başarılı bir şekilde ayıklanabildiği ve yüksek işlem gücü gerektiren bu işlemler, arka planda güçlü ISODECK Ayıklama Sunucuları tarafından yerine getirilir.

Bu sayede tüm arşivinizde yer alan belgeler içinde tam metin araması yapabilirsiniz.

Türkçe OCR ve Tam Metin Arama

Tam Metin Arama, arama motorlarındakine benzer şekilde yapılan aramalardır. Bu arama yöntemi ile belirlediğiniz kelimeler arşivinizde yer alan tüm belgeler içinde aranır.

Aslında OCR taranarak yüklenmiş yani resim formatındaki belgelerin ayıklanması demektir. Ancak ISODECK belge ister resim formatında olsun isterse bilinen elektronik dosya formatlarında olsun (Word, Excel, PDF, vs) ayıklama işlemini gerçekleştirir.

İyi düzeyde Türkçe OCR, tam metin aramalarının başarılı sonuçlar vermesi için gereklidir.

ISODECK Tam Metin Araması Nasıl farklıdır?

ISODECK in arama özellikleri genel olarak çok güçlüdür. Başka sistemlerde ancak özel raporlar aracılığı sağlanabilen raporlama fonksiyonlarının büyük bir çoğunluğu ISODECK arayüzleri üzerinden doğrudan yapılabilmektedir.

Buna ilave olarak kayıtlar ile ilişkili belgeleri de aramaya dahil etmek mümkündür.

Bir örnek verelim.

Kamu kurumları ile yapılan, sözleşme değeri 500.000 TL den yüksek olan ve sözleşme metninde “mücbir sebep” geçen sözleşmeler kolaylıkla hızlıca sorgulanabilir.

Ücretsiz Online Türkçe OCR

ISODECK ücretsiz OCR hizmetini kullanarak elektronik formdaki veya taranarak elde edilmiş resim formundaki belgelerinizi ayıklama işlemine tabi tutabilirsiniz.

ISODECK Online Ücretsiz Türkçe OCR Hizmeti

ISODECK EBYS

Bunu paylaşın: