ISODECK, Google Drive entegrasyonu sayesine, kullanıcılarına belgelerini kendi Google Drive hesaplarında saklama imkanı sunmaktadır. ISODECK e giriş yaptıktan sonra Google Drive hesabına bağlan; yeni yükleyeceğin veya oluşturacağın tüm belgeler doğrudan oraya kaydedilsin.

Hassas belgelerini sadece kendine sakla

Örneğin firma sahibisin ve diğer kullanıcılara açık olmasını istemediğin belgeler var. Bunu ISODECK yetkilendirmesi ile de yapabilirsin ancak yetki tanımlarını değiştirdiğinde bir anda gizli belgeler görünür hale gelebilir.

Oysa kendi Drive hesabına kaydettiğin belgeler yanlış yetkilendirme ile dahi diğer kullanıcıların erişimine açılmaz.

Bu gerçekten işe yarayan ve güçlü bir bilgi gizliliği önlemdir.

Hassas Olmayan Kapsam

ISODECK senden hesap adı dışında bir şey talep etmez. Bu bilgi Google tarafından “Hassas Olmayan Kapsam” (Non-sensitive Scope) olarak isimlendirilir.

Nasıl Çalışır?

Çalışma prensibi çok basittir.

Google Grive a Bağlan

Şimdi, ana sayfada sağ tarafta yer alan “Drive a Bağlan” seçeneği ne tıkla… ve mevcut veya yeni açacağın bir Google Drive hesabına bağlan.

google drive entegrasyonu

Google Drive a ilk bağlanma isteğinde, “isodeck.com, Google Hesabınıza erişim istiyor” başlığı ile yukarıdaki gibi bir sayfa gösterir ve yetki verilir ise bu yetki ile isodeck.com un neleri yapabileceğini açıklar. (Kırmızı dikdörtgen içinde).

İfade şu şekildedir: “Bu uygulamayla kullandığınız belirli Google Drive dosyalarını görme, düzenleme, oluşturma ve silme”.

Mevcut veya yeni Google Drive hesaplarını güvenle kullanabilirsin, çünkü

ISODECK kendi açtığı dosyalarının dışında hiçbir şey göremez.

Bağlantı sağlandığında sana net bir uyarı sağlamak için ISODECK sağ üst köşedeki bilgi alanının arka planı kırımızı renge boyar.

Google Drive a Bağlı

Hangi modülde olursan ol, Sağ üst köşe kırmızı olduğu sürece oluşturduğun tüm belgeler, Google Drive hesabına kaydedilir.

Drive bağlantısını kestiğin zaman ise, ne ISODECK ne de bir başkası, Drive da kayıtlı olan dosyalarına artık erişemez.

Drive a aktarım / Drive dan geri aktarım

Belgelerin saklandığı ortamı değiştirmek mümkündür. Bir yada daha fazla belge topluca drive aktarılabilir veya drive dan geri aktarılabilir.

Ücretsiz Dene

Bunu paylaşın: